OTOMATİK DEFİBRİLATÖR (Elektro Şok) ve TEMEL YAŞAM DESTEĞİ EĞİTİMİ 

Amaç

  • İşyerinde geçirilen kalp krizi ya da ani kalp durmasına bağlı ölümler Türkiye'nin de aralarında bulunduğu birçok ülkede hukuk otoriteleri tarafından iş kazası kapsamında değerlendirilmektedir. Bu yüzden “Ani Kalp Durması", işyerlerinde olası risklerden biri olması sebebiyle 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği kanunu gereği oluşturulması gereken acil eylem planı kapsamında önlem alınması gereken risklerin başında gelmektedir.

  • Ani kalp durması geçiren kişinin kurtulmasını sağlayacak tek yöntem derhal elektroşok uygulanmasıdır. Yapılan bilimsel çalışmalar bu tip vakalara ilk dakikalarda uygulanacak elektroşokun hastanın yaşama şansını %90'lara çıkardığını, müdahale edilmeme durumunda ise sağ kalım oranının her geçen dakika %10 azaldığını ortaya koymuştur. 

  • DEFİBRİLATÖR cihazını kullanacak ilkyardımcıların Temel Yaşam Desteği ve Otomatik Defibrilatör Eğitimi almış olmaları yeterlidir.

  • Bu eğitim yanlış uygulamaların önüne geçmek adına Temel Yaşam Desteği ve Otomatik Defibrilatör Kullanımı’nı kapsamaktadır.

 

Katılımcı Sayısı

Ençok 20 kişi

 

Eğitim Süresi

1 gün (8 saat)

 

Yöntem

İnteraktif yetişkin eğitimi ilkelerine uygun olarak yeterli kit, manken ve malzemelerle simülasyon egzersizleri kullanılarak bilgi ve beceriler kazandırılmaktadır. Eğitim öncesinde defibrilatörünüzün teknik özelliklerini tarafımıza bildirmeniz gerekmektedir.

 

Sertifika

Eğitime katılan tüm katılımcılarımıza eğitim katılım belgesi düzenlenmektedir.

Bio Beyin Eğitim / Merkez:

Acıbadem Mah. Çeçen sokak Akasya evleri sitesi A kule No:25 A /150 Üsküdar İstanbul TÜRKİYE

 

BioGen İlkYardım Eğitim Merkezi /Şube

Fevzi Çakmak mah. Erzincan Cad. No: 98 / 27  Pendik İstanbul  TÜRKİYE

 

Tel : 90 216 970 0803

Fax : 90 850 220 0415

bilgi@biobeyin.com

  • Wix Facebook page
  • Twitter Social Icon